Dvě medaile pro Vysočinu z LOB na VIII. ZODM 2018

By   7.2.2018

Ve dnech 28. 1. – 2. 2. 2018 probíhala v Pardubickém kraji VIII. Zimní olympiáda dětí a mládeže, na jejímž programu byl i lyžařský orientační běh. Kraj Vysočina reprezentovala osmička nadějí (A. Bártová, V. Peňázová, M. Srbová, Z. Stoklasová, Š. Mareček, J. Nechanický, P. Pařízek, V. Srb) pod vedením A. Rosecké, J. Lauermana a A. Petráčka. Vysočinský výběr obstál v těžké konkurenci se ctí. Šimon Mareček získal v kategorii CH16 na trati medium stříbrnou medaili  a na téže trati v kategorii D14 Zuzana Stoklasová medaili bronzovou. Členové týmu však obsadili řadu dalších bodovaných míst i v dalších závodech. V rámci samotného LOBu skončila Vysočina na velmi pěkném 6. místě v konkurenci 14 krajů. V celkovém hodnocení celé olympiády pak Kraj Vysočina obsadil skvělé 3. místo. Trochu více o letošní ZODM si můžete přečíst a prohlédnout zde.