Letní olympiáda dětí a mládeže

By   15.6.2015

Ve dnech 14.-19.6.2015 probíhá v Plzni Olympiáda dětí a mládeže. Orientační běh je její součástí. Z oblasti Vysočina soutěží děti za Kraj Vysočina i za Kraj Jihočeský. Soutěží se ve čtyřech kategoriích mladší(2002 a mladší) a starší(2000–2001) žáci a žákyně. Z každého kraje běží čtyři závodníci (jeden v každé kategorii).

V pondělí 15.6.2015 se běžela krátká trať a hned z toho byly dvě zlaté medaile. Jedna pro Vysočinu zásluhou Šimona Marečka(OSN) v kategorii mladších žáků a druhá pro Jihočeský kraj díky Kateřině Blažkové(SJH) v kategorii mladších žákyň. Dvě pátá místa přidali Petr Čech(SJI) v kategorii starších žáků a Klára Sobotková(PZR) v mladších žákyních (oba za Vysočinu).

Ve středu 17.6.2015 se běžely smíšené štafety dvojic v kategoriích mladších a starších žáků. Ze stříbrné medaile se radují Klára Nechanická(OSN) a Petr Čech(SJI), kteří běželi za Kraj Vysočina v kategorii starších žáků.

V čtvrtek se běžel sprint. Tentokrát na cenný kov naši sportovci nedosáhli. Ale nechybělo mnoho. Pro Kraj Vysočina získali dvě „brambory“ Šimon Mareček(OSN) v mladších žácích a Petr Čech(SJI) v žácích starších. Páté místo obsadila v mladších žákyních Kateřina Blažková(SJH) za Jihočeský kraj .

Díky všem běžcům za předvedané výkony !!!

Napsat komentář